Grzybica stóp dla wielu osób jest dużym problemem. Często występuje u osób, które korzystają z publicznych basenów, sauny, bądź miejsc, w których stopy są bezpośrednio narażone na kontakt z podłożem. 

Jak zminimalizować ryzyko zarażenia grzybicą stóp?

Aby uniknąć zarażenia warto pamiętać o noszeniu klapek w miejscach, gdzie ryzyko zarażenia jest największe, zwłaszcza w miejscach o podwyższonej wilgotności. Elementem profilaktyki przeciwgrzybicznej jest także dbanie o prawidłową higienę stóp oraz noszenie przewiewnego obuwia, wykonanego z materiałów naturalnych. Dzięki temu stopa nie poci się, a więc ryzyko wystąpienia grzybicy jest mniejsze.

Jak rozpoznać grzybicę stóp?

Choć profilaktyka przeciwgrzybicza ma przede wszystkim na celu zapobieganie chorobie, to jednak wczesne jej wykrycie i podjęcie leczenia gwarantuje szybkie pozbycie się tego uciążliwego problemu. Zaniepokoić nas powinny zwłaszcza świąd stóp, a także zaczerwienienia, zwłaszcza pomiędzy palcami stóp. Po zaobserwowaniu takich objawów warto jak najszybciej wybrać się do podologa, który zaproponuje odpowiednie preparaty lecznicze, a także udzieli wskazówek co do właściwej pielęgnacji stóp.

Zobacz gdzie jest gabinet