Plastyka wałów paznokciowych

Plastyka wałów 2
Plastyka wałów paznokciowych jest zabiegiem, który stosuje się dla lepszej estetyki paznokcia, ale także dla jego zdrowia. Przerost wałów paznokciowych może bowiem prowadzić do wrastających paznokci, które są bolesne i trudne w leczeniu. Dzięki plastyce wałów paznokciowych można pozbyć się tego problemu na zawsze. Mimo że metoda Arkady czy klamry na wrastające paznokcie są bardzo skuteczne, to w niektórych przypadkach problem jest na tyle poważny, że wymaga to wykonania zabiegu plastyki wałów paznokcia. W naszym Centrum wykonujemy ten zabieg i pomagamy naszym pacjentom uporać się z nawracającym problemem wkręcających się paznokci.

Kiedy potrzebna jest plastyka wałów paznokciowych?

Plastykę wałów paznokciowych polecamy tym pacjentom, którzy zmagają się z przerostem wałów paznokciowych. Może on prowadzić do - wspomnianych już - problemów z wrastającymi paznokciami oraz do innych, nieestetycznych deformacji paznokcia. Najczęściej przerost wałów paznokciowych jest spowodowanym stanami zapalnymi, ale wpływają na niego także czynniki biomechaniczne i genetyczne. Nasi specjaliści z powodzeniem zdiagnozują Twój problem i nauczą Cię, jak dbać o swoje paznokcie po zabiegu plastyki wałów paznokciowych. Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości - skontaktuj się z nami. Z chęcią rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.
W centrum Podoland jednym z zabiegów jest plastyka wałów paznokciowych. Efekty przedstawiamy poniżej.
Plastyka wałów 3
Zabiegi plastyki wałów w naszej klinice wykonuje lekarz w zespole interdyscyplinarnym z podologami.

Badania na obecność grzybicy (MYKOLOGICZNE)

Grzybica stóp dotknęła już prawie 40% polaków. Zarówno młodszych do 25 roku życia, jak i starszych. Grzybicę wywołują najczęściej grzyby o nazwie dermatofity, które atakują naskórek, paznokcie a także włosy. Nieleczona grzybica stóp, może przenieść się także na dłonie.


Gdzie można zarazić się grzybicą stóp?

  • pływalnie
  • sauny
  • łazienki hotelowe
  • przymierzalnie
  • u kosmetyczki (pedicure)
Grzybica stóp jest chorobą, którą najczęściej „łapiemy” w miejscach, w których nasza stopa ma bezpośredni kontakt z podłożem. Jeżeli zauważysz swędzenie stóp bądź zaczerwienienie pomiędzy palcami, to prawdopodobnie zaraziłeś się tą uciążliwą dolegliwością.

Grzybica stóp wymaga zastosowania odpowiedniego leczenia, aby przyniosło ono właściwe skutki. Aby lepiej rozpoznać objawy grzybicy i dobrać właściwy sposób leczenia problemu, trzeba wykonać badanie mykologiczne, które nie jest bolesne, a skraca czas leczenia.

Badanie to polega na pobraniu materiału spod najgłębszej warstwy płytki paznokcia lub też odcięciu kawałka zmienionego chorobowo paznokcia. Materiał ten następnie poddawany jest badaniom, by lepiej dobrać leczenie.
Zobacz jak poradziliśmy sobie z grzybicą u naszego pacjenta.
Grzybica stóp
Warto pamiętać też o profilaktyce przeciwgrzybicznej, zwłaszcza jeżeli często korzystamy z publicznych kąpielisk, wspólnych łaźni czy saun.

Cennik zobaczysz tutaj


Zobacz również Usuwanie odcisków

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password