Pękające pięty

Jednym z częstych problemów ze stopami są pękające pięty. Skóra na piętach jest dość twarda i zrogowaciała, dlatego też niewłaściwa pielęgnacja powoduje, że na piętach pojawiają się pęknięcia, które są nie tylko nieestetyczne, lecz także mogą spowodować pojawienie się stanu zapalnego.

Problem nie tylko estetyczny

Pękające pięty są dużym problemem, ponieważ pękanie skóry może utrudniać chodzenie i powodować ciągły ból. Ponadto rany występujące na skórze pięt mogą być miejscem wnikania bakterii chorobotwórczych, na skutek czego dojdzie do pojawienia się obrzęku, stanów zapalnych, a także pojawienia się krwi czy ropnej wydzieliny. .

Problem pękających pięt można jednak rozwiązać w gabinecie podologicznym. Podolog oceni kondycję stóp pacjenta, zbierze wywiad, a także zaproponuje metodę leczenia pękających paznokci. Zwykle opiera się ona na usunięciu nadmiaru zrogowaciałej skóry i zamknięciu porów tkanki skórnej. Podolog przekaże także wskazówki, jak pielęgnować pękające pięty.

Jakie są przyczyny pękających pięt?

Przyczyn pękających pięt jest wiele. Jednymi z nich są:

  • brak prawidłowej higieny
  • źle przeprowadzony pedicure kosmetyczny
  • nadwaga
  • niewłaściwe obuwie
  • zbyt mała ilość witaminy A
  • przyjmowanie leków na rozrzedzenie krwi
  • skłonności genetyczne

W obu sytuacjach warto poradzić się podologa, który przekaże wskazówki, dotyczące właściwej pielęgnacji stóp lub zaproponuje przeprowadzenie pedicure leczniczego w gabinecie podologicznym.

Zabiegi w Podolandzie wykonują specjaliści z dziedziny podologii oraz lekarze. Poznaj nas bliżej kilkając w zakładkę o nas.

W naszym Centrum problem pękających pięt rozwiązujemy skutecznymi metodami. Efekty przedstawiamy poniżej.

Chcesz wyleczyć swoje pękające pięty? Zobacz cennik i umów się na wizytę.

Cennik zobaczysz tutaj

Zobacz również Wrastające paznokcie
Wózek sklepowy
Brak produktów w koszyku!
Kontynuuj zakypy
0