Plastyka wałów okołopaznokciowych

Przyczyną wrastających paznokci bywa przerost wałów okołopaznokciowych. Jest to częsty przypadek, który dotyka polaków. Wzrastające paznokcie tego typu, leczymy metodą plastyki wałów okołopaznokciowych. Dzięki niej szybko pozbywamy się problemu.

Czym jest spowodowany przerost wałów okołopaznokciowych?

  • stany zapalne
  • czynniki biomechaniczne
  • czynniki genetyczne

W naszym Centrum wrastające paznokcie tego typu leczymy autorskimi metodami. Efekty przedstawiamy poniżej.

Zabiegi w podolandzie wykonują specjaliści z dziedziny podologii oraz lekarze chirurdzy. Możesz poznać naszych pracowników klikając w zakładkę o nas.

Chcesz wyleczyć wrastające paznokcie spowodowane przerostem wałów okołopaznokciowych? Zobacz cennik i umów się na wizytę.

Cennik zobacz tutaj.

Zobacz gdzie jest gabinet.

Czytaj również: Usuwanie odcisków

_____________________________

Plastyka wałów okołopaznokciowych jest jedną z metod leczenia wrastających paznokci. Wykonywana jest w sytuacjach, gdy inne metody nie będą skuteczne, zwłaszcza wówczas, gdy bezpośrednią przyczyną wrastania paznokci jest przerost wałów okołopaznokciowych.

Plastyka wałów okołopaznokciowych polega na wycięciu nadmiernego przerostu fałdów skórnych, otaczających paznokieć. Dzięki temu, że zabieg przeprowadzany jest na tkance miękkiej, proces rekonwalescencji trwa krótko. W czasie wykonywania plastyki wałów okołopaznociowych płytka paznokcia nie ulega naruszeniu, odmiennie niż w klasycznych metodach chirurgicznego leczenia problemu wrastających paznokci, które polegają na usunięciu całości lub części płytki.

 

Zobacz gdzie jest gabinet