Profilaktyka przeciwgrzybicza

Grzybica stóp dla wielu osób jest dużym problemem, którego chcemy się szybko pozbyć i zapomnieć. Często występuje u osób, które korzystają z publicznych basenów, sauny, bądź miejsc, w których stopy są bezpośrednio narażone na kontakt z podłożem.

Jak zminimalizować ryzyko zarażenia grzybicą stóp?Pamiętajmy o noszeniu klapek w miejscach, gdzie ryzyko zarażenia jest największe, zwłaszcza w miejscach o podwyższonej wilgotności. Elementem profilaktyki przeciwgrzybicznej jest także dbanie o prawidłową higienę stóp oraz noszenie przewiewnego obuwia, wykonanego z materiałów naturalnych. Dzięki temu stopa nie poci się, a więc ryzyko wystąpienia grzybicy jest mniejsze.

Jak rozpoznać grzybicę stóp?Choć profilaktyka przeciwgrzybicza ma przede wszystkim na celu zapobieganie chorobie, to jednak wczesne jej wykrycie i podjęcie leczenia gwarantuje szybkie pozbycie się tego uciążliwego problemu.

Zaniepokoić nas powinien świąd stóp, a także zaczerwienienia, zwłaszcza pomiędzy palcami stóp. Po zaobserwowaniu takich objawów warto jak najszybciej wybrać się do podologa, który zaproponuje odpowiednie preparaty lecznicze, a także udzieli wskazówek, co do właściwej pielęgnacji stóp.

W Podolandzie dbają o pacjentów specjaliści z dziedziny podologii oraz lekarze chirurdzy. Poznaj nas bliżej klikając w zakładkę o nas.

Cennik zobaczysz tutaj

Zobacz również Usuwanie modzeli
Wózek sklepowy
Brak produktów w koszyku!
Kontynuuj zakypy
0