Usuwanie brodawek, modzeli i odcisków

Brodawki, modzele i odciski pojawiające się na stopach, to nie tylko defekt estetyczny, lecz także i problem, który utrudnia prawidłowe funkcjonowanie stóp. W naszym gabinecie oferujemy skuteczne metody usuwania brodawek, modzeli i odcisków na stopach.

Odciski powstają wskutek reakcji obronnej na długotrwały ucisk, spowodowany m.in. zbyt ciasnym obuwiem czy nieprawidłowym chodzeniem. W miejscach narażonym na ucisk, skóra zaczyna produkować komórki rogowe, które nie ulegają złuszczeniu. W ten sposób, fragmenty skóry pokrywają się twardą warstwą rogową, mającą na celu zabezpieczyć stopy. Można ją bezpiecznie usunąć podczas wizyty w gabinecie podologicznym.

Zabiegi w Podolandzie wykonują specjaliści z dziedziny podologii oraz lekarze chirurdzy. Poznaj nas bliżej kilkając w zakładkę o nas.

Wyleczyliśmy dziesiątki tego typu przypadków. Spójrz na efekty naszej pracy.

Tutaj zajęliśmy się odciskami naszego pacjenta.

Chcesz pozbyć się brodawek, modzeli, a może odcisków na stopach? Zobacz cennik i umów się na wizytę.

Cennik zobacz tutaj.

Zobacz gdzie jest gabinet.

Czytaj również: Rekonstrukcja paznokcia

_______________ 

Usuwanie brodawek

Brodawki, nazywane także kurzajkami, wywoływane są przez wirus HPV. Zwykle mają one owalny kształt, mogą być wypukłe lub płaskie. Najczęściej brodawki nie są bolesne, jednak proces ich leczenia jest uciążliwy, gdyż trudno poddają się leczeniu. Usuwanie brodawek na stopach następuje po zebraniu wywiadu oraz dostosowaniu odpowiedniej metody leczenia według indywidualnych wskazań.

Usuwanie modzeli

Modzelami nazywamy miejsca, w których występuje nadmierne rogowacenie naskórka, na skutek nadmiernego nacisku i tarcia. Modzele powstają najczęściej w główce kości śródstopia lub przy opuszkach palców. Do najczęstszych przyczyn występowania modzeli można zaliczyć między innymi nadmierne obciążenie stopy, intensywny ucisk spowodowany nieodpowiednim obuwiem, deformacje w obrębie układu kostnego stopy. Modzele mogą występować także na skutek nadmiernego ścierania zrogowaciałego naskórka. Usuwanie modzeli polega na wycięciu ich przy użyciu skalpela, zaś następnie na wygładzeniu miejsca występowania modzeli frezarką. Podolog udziela również wskazówek dotyczących właściwej pielęgnacji stóp, by nie dopuszczać do powstawania modzeli.

Usuwanie odcisków

Odciski najczęściej powstają na skutek tarcia i trwałego ucisku. Odcisk jest skupiskiem martwych, zrogowaciałych komórek naskórka. Główne miejsca występowania odcisków to przestrzeń pomiędzy palcami, śródstopie, okolice wału paznokciowego, a także miejsca pod płytką paznokcia. Usuwanie odcisków polega na ich wycięciu przy użyciu skalpela, podolog może także użyć dłuta lub frezu w celu ich usunięcia.

 

Zobacz gdzie jest gabinet