Wrastające paznokcie – Metoda Arkady

Wrastające paznokcie u stóp to problem, który dotyka Polaków w każdym wieku. Jest nieestetyczny, przez co, chowamy stopy w zakrytym obuwiu. Utrudnia poruszanie się i normalne funkcjonowanie. Wrastające paznokcie trzeba wyleczyć.

Jak rozpoznać wrastające paznokcie?

Pierwszym objawem wrastania paznokci jest zaczerwienienie i obrzęk wokół palca stopy. Początkowo dolegliwości są niewielkie, jednak z czasem mogą się nasilać. W przypadku zbagatelizowania problemu, często pojawia się krwawienie, a także ropna wydzielina. Przyczyn wrastania paznokci jest wiele. Najczęściej są to:

  • noszenie nieprawidłowego obuwia
  • wydłubywanie brudu spod paznokci ostrym narzędziem
  • czynniki genetyczne
  • uraz paznokcia
  • nieprawidłowy sposób obcinania paznokci

W naszym Centrum wrastające paznokcie leczymy Metodą Arkady, która jest używana w 25 krajach na świecie i została wynaleziona przez jednego z naszych podologów. Dzięki niej wielu pacjentów pozbyło się uporczywego bólu i zapomniało o problemie. Efekty przedstawiamy poniżej.

Zabiegi w podolandzie wykonują specjaliści z dziedziny podologii oraz lekarze chirurdzy. Możesz poznać naszych pracowników klikając w zakładkę o nas.

Chcesz wyleczyć wrastające paznokcie? Zobacz cennik i umów się na wizytę.

Cennik zobacz tutaj.

Zobacz gdzie jest gabinet.

Czytaj także: Rekonstrukcja paznokcia

______________________

Metody leczenia wrastających paznokci – Metoda Arkady

Istnieje kilka metod leczenia wrastających paznokci. Należą do nich między innymi metoda Arkady, a także klamry ortonyksyjne czy plastyka wałów okołopaznokciowych. Metoda Arkady pozwala na usunięcie problemu wrastających paznokci już po pierwszej wizycie. Sam zabieg trwa około 45 min, jednak czas zależny jest od stopnia zaawansowania problemu. Dużą zaletą metody Arkady jest to, że przynosi ona natychmiastową ulgę pacjentowi, zaś wygląd paznokcia poprawia się już po pierwszym zabiegu.
Metoda Arkady wykorzystuje specjalne urządzenie tzw. Kostkę Arkady, które ustawia paznokieć we właściwej pozycji, która następnie utrwalana jest akrylem. Dzięki temu płytka paznokcia nabiera zdrowego wyglądu, zaś w przypadku kobiet możliwe jest zdobienie paznokcia.

 

Zobacz gdzie jest gabinet