Wkręcające paznokcie – leczenie i korekcja

W Centrum PODOLAND we Wrocławiu zajmujemy się wkręcającymi paznokciami, czyli schorzeniem powodującym dolegliwości bólowe. Charakteryzują się zawiniętą, jak w rurkę płytką paznokcia, która wbija się w wały paznokciowe. Wkręcający paznokieć najczęściej nie powoduje infekcji skóry ani stanu zapalnego, za to sprawia pacjentom ogromny dyskomfort podczas chodzenia. Problemem jest także obcięcie takiego paznokcia w domu, ponieważ jego kształt utrudnia tę czynność.
Ból związany z wkręcaniem paznokci można wykluczyć w gabinecie podologicznym. Specjalista aplikuje na paznokciu klamrę ortonyksyjną – klamrę na wrastające paznokcie, która koryguje kształt paznokcia, ale także przynosi złagodzenie dolegliwości bólowych podczas chodzenia. W trakcie takiej terapii pacjent zauważy także znaczną poprawę wyglądu płytki paznokcia. Ważna jest systematyczność wizyt i stosowanie odpowiednich kosmetyków w domu.

Przyczyny wkręcających paznokci

Wśród przyczyn wkręcających paznokci podolodzy z Centrum PODOLAND we Wrocławiu wyróżniają czynniki nabyte i wrodzone. Do wrodzonych przyczyn zalicza się genetyczną budowę paznokci i deformacje stóp, z kolei powody nabyte to przede wszystkim:

  • Nieprawidłowe skracanie paznokci – nadmierne wycinanie bocznej części płytki,
  • Noszenie obuwia powodującego ściskania palców,
  • Nadmierna suchość płytki paznokcia,
W przypadku wystąpienia jakichkolwiek nieprawidłowości w kształcie lub kolorze paznokci należy jak najszybciej zgłosić się do specjalisty, który rozpozna problem i zaproponuje skuteczne leczenie.

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password