Problem wrastających paznokci

Zabieg na paznokcie 2
Wrastające paznokcie są problemem zarówno medycznym, jak i estetycznym. Wkręcające paznokcie u stóp wynikają z różnych przyczyn, ale najczęściej problemem okazuje się być:

  • nieprawidłowe przycinanie paznokci
  • nieodpowiednie obuwie
  • nieodpowiednie narzędzia stosowane do pielęgnacji i higieny paznokci
  • urazy mechaniczne
  • otyłość
  • predyspozycje genetyczne

Wrastające paznokcie powodują opuchliznę wałów paznokciowych palca, zaczerwienienie i ból podczas chodzenia. Jest to stan, który należy niezwłocznie wyleczyć i nauczyć się, jak zapobiegać mu w przyszłości. W naszych gabinetach przeciwdziałamy problemowi wkręcających się paznokci dzięki odpowiednio przeprowadzonym zabiegom podologicznym, a także usuwamy już istniejący problem.

Wkręcające paznokcie – jak działamy?

Istnieją różne metody walki z wrastającymi paznokciami. W naszym Centrum podologicznym korzystamy przede wszystkim z metody Arkady oraz klamer ortonyksyjnych. Jednak w niektórych przypadkach należy zdecydować się na plastykę wałów paznokciowych. Metoda Arkady, to innowacyjny sposób leczenia paznokci, który opracował nasz podolog - Adrian Arkada. Obecnie zabieg jest z powodzeniem stosowany w 25 krajach na świecie. Wykonanie zabiegu trwa do 45 minut, co pozwala usunąć problem wrastających paznokci już w trakcie jednej wizyty. Jednorazowy zabieg daje natychmiastową ulgę od bólu i poprawia kształt paznokcia, choć niekiedy może być konieczne powtórzenie procedury. Metoda Arkady polega na ustawieniu paznokcia we właściwej pozycji za pomocą specjalnego urządzenia, jakim jest Kostka Arkady. Następnie płytkę paznokcia zabezpiecza się akrylem, dzięki czemu nie tylko poprawia się jej wygląd, ale także można ją pomalować lakierem. Poza metodą Arkady do leczenia rurkowatych, wrastających paznokci stosuje się również klamry ortonyksyjne. Za ich pomocą wyciąga się paznokieć z wałów bocznych oraz koryguje się kształt płytki. Klamrę przytwierdza się z dwóch stron paznokcia i w ten sposób nadaje się mu właściwy kształt. Leczenie za pomocą klamer na wrastające paznokcie jest niestety znacznie dłuższe niż leczenie metodą Arkady. Trwa zazwyczaj kilka miesięcy, co jest związane z naturalnym procesem wzrostu zniszczonego paznokcia. Metoda ta nie powoduje jednak dyskomfortu, a sama klamra jest niemal niezauważalna w trakcie codziennego funkcjonowania.

Korzyści ze stosowania klamer ortonyksyjnych

Zabieg jest bezbolesny i pozwala skutecznie poprawić wygląd stóp. Korzyści ze stosowania klamer ortonyksyjnych odczują osoby, które co jakiś czas zmagają się z nawracającym wrastaniem paznokci. Stosowanie klamer niesie korzyści zdrowotne – zapobiega dolegliwościom bólowym związanym z wrastaniem i wkręcaniem paznokci. Poza kwestiami zdrowotnymi klamry są również pomocne w odpowiednim ukształtowaniu paznokci o rurkowatej i nieregularnej płytce. Dzięki nim płytka zyskuje nowy kształt i nabiera zdrowego wyglądu.

Jeżeli masz problem z wrastającymi paznokciami - zapraszamy do kontaktu i skorzystania z usług w naszych gabinetach. Z pewnością poprawimy komfort Twojego życia - skutecznymi zabiegami leczniczymi i pielęgnacyjnymi.
Zabieg na paznokcie 3
Chcesz pozbyć się problemu wrastających paznokci?

Wkręcające paznokcie – leczenie i korekcja

W Centrum PODOLAND we Wrocławiu zajmujemy się wkręcającymi paznokciami, czyli schorzeniem powodującym dolegliwości bólowe. Charakteryzują się zawiniętą, jak w rurkę płytką paznokcia, która wbija się w wały paznokciowe. Wkręcający paznokieć najczęściej nie powoduje infekcji skóry ani stanu zapalnego, za to sprawia pacjentom ogromny dyskomfort podczas chodzenia. Problemem jest także obcięcie takiego paznokcia w domu, ponieważ jego kształt utrudnia tę czynność.
Ból związany z wkręcaniem paznokci można wykluczyć w gabinecie podologicznym. Specjalista aplikuje na paznokciu klamrę ortonyksyjną – klamrę na wrastające paznokcie, która koryguje kształt paznokcia, ale także przynosi złagodzenie dolegliwości bólowych podczas chodzenia. W trakcie takiej terapii pacjent zauważy także znaczną poprawę wyglądu płytki paznokcia. Ważna jest systematyczność wizyt i stosowanie odpowiednich kosmetyków w domu.

Przyczyny wkręcających paznokci

Wśród przyczyn wkręcających paznokci podolodzy z Centrum PODOLAND we Wrocławiu wyróżniają czynniki nabyte i wrodzone. Do wrodzonych przyczyn zalicza się genetyczną budowę paznokci i deformacje stóp, z kolei powody nabyte to przede wszystkim:

  • Nieprawidłowe skracanie paznokci – nadmierne wycinanie bocznej części płytki,
  • Noszenie obuwia powodującego ściskania palców,
  • Nadmierna suchość płytki paznokcia,
W przypadku wystąpienia jakichkolwiek nieprawidłowości w kształcie lub kolorze paznokci należy jak najszybciej zgłosić się do specjalisty, który rozpozna problem i zaproponuje skuteczne leczenie.

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password