Pedicure u podologa

Zabieg pedicure wykonywany u podologa to zabieg nie tylko pielęgnacyjny, ale również leczniczy. Specjalista fachowym okiem określa przyczynę problemu, stawia diagnozę i wdraża odpowiednie leczenie. Z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu podolog jest w stanie skutecznie usunąć zrogowaciały naskórek, czy wyleczyć odciski. W trakcie pedicure podologicznego pacjent może liczyć na zarówno na odpowiednio dobraną terapię, jak i profesjonalne doradztwo. Podolog podpowie, w jaki sposób dbać o paznokcie i stopy, jakich preparatów używać podczas domowej pielęgnacji oraz w jaki sposób zapobiegać bolesnym dolegliwościom.

Wskazania do skorzystania z profesjonalnego pedicure?

Do wizyty u podologa w celu wykonania profesjonalnego pedicure zachęcamy wszystkich, którzy chcą zadbać o zdrowie i piękny wygląd stóp. Do podstawowych wskazań można zaliczyć m.in.:

  • zrogowaciały naskórek;
  • płytkę paznokcia wymagającą pielęgnacji;
  • odciski;
  • modzele;
  • nagniotki;
  • pękające pięty;
  • wrastające paznokcie;
  • uszkodzenia płytki paznokcia.
Zachęcamy Państwa do wykonania pedicure u eksperta. Zabiegi w gabinecie podologicznym to gwarancja skuteczności. U nas każdy pacjent może liczyć na indywidualne podejście, profesjonalną terapię oraz najlepsze preparaty. Dokładamy wszelkich starań, aby byli Państwo zadowoleni.


Etapy zabiegu pedicure

Zabieg pedicure składa się z kilku podstawowych czynności. W Centrum PODOLAND we Wrocławiu wyróżnia się jego stałe elementy. Każdy zabieg pedicure rozpoczyna się od dezynfekcji stóp pacjenta. Jeśli paznokcie są pomalowane, najpierw zmywa się lakier lub zdejmuje stylizację hybrydową. Następnie podolog przechodzi do obserwacji stóp i problemów w ich obrębie. Po wywiadzie, zabieg zaczyna się od skrócenia i opracowania płytki paznokcia, a także usunięcia zrogowaceń okołopaznokciowych. Kolejno specjalista przechodzi do podeszwy stóp, z których usuwane są zrogowacenia, szorstkość i suchość naskórka. Aby wygładzić skórę po zabiegu wykonuje się peeling, a kolejno masaż na preparacie nawilżającym.

Po zabiegu pedicure, podolog określa termin kolejnego zabiegu i wyznacza jego termin – najczęściej jest to czas około 4 tygodni.

Jeżeli pacjent jest systematyczny w wizytach i stosowaniu pielęgnacji domowej, odstępy między zabiegami pedicure są coraz dłuższe.

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług. W celu umówienia wizyty można skontaktować się z nami telefonicznie, e-mailowo lub przez formularz kontaktowy. Zapraszamy do Centrum Podologiczno-Medycznego we Wrocławiu.

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password