Rekonstrukcja paznokcia

Płytka paznokcia w różnych sytuacjach może zostać uszkodzona, a czasami konieczne jest na przykład częściowe jej zerwanie – chociażby w procesie leczenia wrastającego paznokcia.

Urazy paznokcia często skutkują schodzeniem części lub całości paznokcia, co nie tylko wygląda nieestetycznie, lecz także może utrudniać normalne funkcjonowanie.

Z kolei w przypadku konieczności zerwania płytki paznokcia dojść może do uszkodzenia macierzy i łożyska paznokcia, przez co proces odrostu płytki paznokcia jest spowolniony. Paznokieć można zrekonstruować także w przypadku onycholizy, czyli odklejania się płytki od łożyska.

Jak przebiega rekonstrukcja paznokcia?

Rekonstrukcja paznokcia to bezbolesny zabieg, który ukrywa ubytki płytki, powstałych w wyniku urazów bądź zmian chorobowych. Rekonstrukcja fragmentu paznokcia odtwarzamy przy użyciu specjalnej antybakteryjnej, żelowej masy. Zobacz efekty naszej pracy.

Jak długo trwa terapia?

Rekonstrukcja paznokcia to złożony proces. Zwykle, efekty można zobaczyć już po pierwszej wizycie, jednak w niektórych przypadkach, na całkowite odbudowanie paznokcia trzeba poczekać dłuższy czas. Okres terapii może zostać wydłużony w przypadku rekonstrukcji paznokci u stóp, ze względu na powolny wzrost płytki. W tym przypadku, odbudowa paznokcia może trwać kilka, a nawet kilkanaście miesięcy.

Co z paznokciami zainfekowanymi grzybicą?

Jeśli wygląd paznokcia zmienia się i budzi nasz niepokój, należy udać się do specjalisty. Podolog z pewnością rozpozna grzybicę i dobierze odpowiednie metody leczenia, pozwalające pozbyć się problemu. W początkowym stadium grzybica może być leczona miejscowo, przy pomocy lakierów bądź plastrów, jednak w przypadku poważnej infekcji, konieczne może być przyjmowanie leków doustnych. Czas leczenia zależny jest od stopnia zaawansowania choroby.

Aby odtworzyć paznokieć niezbędne jest posiadanie przez pacjenta części naturalnej płytki (co najmniej ⅓ długości), a także całkowity brak zmian grzybiczych.

W przypadku występowania grzybicy stóp, potwierdzonej badaniem mykologicznym, konieczne jest wyleczenie jej przed wykonaniem rekonstrukcji. Dzięki rekonstrukcji paznokcia uzyskujemy nie tylko efekt estetyczny w postaci ładnego wyglądu płytki, ale także minimalizujemy dyskomfort, występujący przy noszeniu obuwia.

Zabiegi w Podolandzie wykonują specjaliści z dziedziny podologii oraz lekarze chirurdzy. Poznaj nas bliżej kilkając w zakładkę o nas.

Cennik zobaczysz tutaj

Zobacz również
Wózek sklepowy
Brak produktów w koszyku!
Kontynuuj zakypy
0