Badania na obecność grzybicy (MYKOLOGICZNE)

Grzybica stóp dotknęła już prawie 40% polaków. Zarówno młodszych do 25 roku życia, jak i starszych. Grzybicę wywołują najczęściej grzyby o nazwie dermatofity, które atakują naskórek, paznokcie a także włosy. Nieleczona grzybica stóp, może przenieść się także na dłonie.


Gdzie można zarazić się grzybicą stóp?

  • pływalnie
  • sauny
  • łazienki hotelowe
  • przymierzalnie
  • u kosmetyczki (pedicure)
Grzybica stóp jest chorobą, którą najczęściej „łapiemy” w miejscach, w których nasza stopa ma bezpośredni kontakt z podłożem. Jeżeli zauważysz swędzenie stóp bądź zaczerwienienie pomiędzy palcami, to prawdopodobnie zaraziłeś się tą uciążliwą dolegliwością.

Grzybica stóp wymaga zastosowania odpowiedniego leczenia, aby przyniosło ono właściwe skutki. Aby lepiej rozpoznać objawy grzybicy i dobrać właściwy sposób leczenia problemu, trzeba wykonać badanie mykologiczne, które nie jest bolesne, a skraca czas leczenia.

Badanie to polega na pobraniu materiału spod najgłębszej warstwy płytki paznokcia lub też odcięciu kawałka zmienionego chorobowo paznokcia. Materiał ten następnie poddawany jest badaniom, by lepiej dobrać leczenie.
Zobacz jak poradziliśmy sobie z grzybicą u naszego pacjenta.
Grzybica stóp
Warto pamiętać też o profilaktyce przeciwgrzybicznej, zwłaszcza jeżeli często korzystamy z publicznych kąpielisk, wspólnych łaźni czy saun.

Cennik zobaczysz tutaj


Zobacz również Usuwanie odcisków

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password