Wrastające paznokcie

Wrastające paznokcie u stóp to problem, który dotyka Polaków w każdym wieku. Jest nieestetyczny, przez co, chowamy stopy w zakrytym obuwiu. Utrudnia poruszanie się i normalne funkcjonowanie. Wrastające paznokcie trzeba wyleczyć.

Jak rozpoznać wrastające paznokcie?

Pierwszym objawem wrastania paznokci jest zaczerwienienie i obrzęk wokół palca stopy. Początkowo dolegliwości są niewielkie, jednak z czasem mogą się nasilać. W przypadku zbagatelizowania problemu, często pojawia się krwawienie, a także ropna wydzielina. Przyczyn wrastania paznokci jest wiele. Najczęściej są to:

  • noszenie nieprawidłowego obuwia
  • wydłubywanie brudu spod paznokci ostrym narzędziem
  • czynniki genetyczne
  • uraz paznokcia
  • nieprawidłowy sposób obcinania paznokci

W naszym Centrum problem wrastających paznokci rozwiązujemy Metodą Arkady, która jest używana w 25 krajach na świecie i została wynaleziona przez jednego z naszych podologów. Dzięki niej wielu pacjentów pozbyło się uporczywego bólu i zapomniało o problemie.

Klamry ortonyksyjne

Jedną z metod stosowanych w leczeniu wrastających paznokci są klamry ortonyksyjne. Służą one do korygowania rurkowatego kształtu płytki oraz wyciągania paznokcia z wałów bocznych, nadając mu preferowany kształt.

Klamry ortonyksyjne używane są w podologii nie tylko ze względów estetycznych, ale także w celu ograniczenia dolegliwości bólowych, związanych z wrastaniem paznokci. Ramiona klamry zahaczane są z obu stron paznokcia, co pozwala kontrolować pozycje jego wzrostu. Czas leczenia zwykle trwa kilka miesięcy i jest zależy od stopnia zniekształcenia płytki.

Wskazania do terapii

Klamry ortonyksyjne stosowane są w celu korygowania kształtu płytki. Ich stosowanie zaleca się u osób borykających się z nawracającym wrastaniem paznokci, a także nieregularnym, rurkowatym kształtem płytki. Leczenie klamrami trwa zwykle kilka miesięcy, nie powodując dyskomfortu u osób z nich korzystających. Efekty przedstawiamy poniżej.

Korzyści z poddania się zabiegowi

Stosowanie klamer ortonyksyjnych jest małoinwazyjną metodą, która pozwala nadać paznokciom właściwy kształt, a tym samym przywrócić stopom estetyczny wygląd. Dzięki nim, możliwe jest skuteczne pozbycie się problemów z wrastającymi paznokciami oraz towarzyszących im nieprzyjemnych dolegliwości.

Metody leczenia wrastających paznokci – Metoda Arkady

Istnieje kilka metod leczenia wrastających paznokci. Należą do nich między innymi metoda Arkady, a także klamry ortonyksyjne czy plastyka wałów okołopaznokciowych. Metoda Arkady pozwala na usunięcie problemu wrastających paznokci już po pierwszej wizycie. Sam zabieg trwa około 45 min, jednak czas zależny jest od stopnia zaawansowania problemu. Dużą zaletą metody Arkady jest to, że przynosi ona natychmiastową ulgę pacjentowi, zaś wygląd paznokcia poprawia się już po pierwszym zabiegu.
Metoda Arkady wykorzystuje specjalne urządzenie tzw. Kostkę Arkady, które ustawia paznokieć we właściwej pozycji, która następnie utrwalana jest akrylem. Dzięki temu płytka paznokcia nabiera zdrowego wyglądu, zaś w przypadku kobiet możliwe jest zdobienie paznokcia.

Zabiegi w Podolandzie wykonują specjaliści z dziedziny podologii oraz lekarze chirurdzy. Możesz poznać naszych pracowników klikając w zakładkę o nas.

W naszym Centrum problem wrastających paznokci rozwiązujemy Metodą Arkady, która jest używana w 25 krajach na świecie i została wynaleziona przez jednego z naszych podologów. Dzięki niej wielu pacjentów pozbyło się uporczywego bólu i zapomniało o problemie.

Chcesz pozbyć się problemu wrastających paznokci? Zobacz cennik i umów się na wizytę.

Cennik zobaczysz tutaj

Zobacz również Pękające pięty
Wózek sklepowy
Brak produktów w koszyku!
Kontynuuj zakypy
0