Czy paznokieć da się zrekonstruować?

Dodano:

Uszkodzenie paznokcia wynika najczęściej z uszkodzeń mechanicznych lub z różnorodnych zmian chorobowych. Jest to stan, który może spowodować stan zapalny, ale również wygląda nieestetycznie. U niektórych może spowodować znaczne skrępowanie przed odsłanianiem stóp, co może być uciążliwe w szczególności latem. Bez obaw, jest na to rada!

 

Czy możliwa jest rekonstrukcja paznokcia?

Bez względu na przyczynę uszkodzenia, niemal każdy paznokieć da się zrekonstruować. Jest to zabieg bardzo szybki i nieinwazyjny, a pacjent nie odczuwa podczas jego wykonywania żadnego dyskomfortu. Ogromną zaletą jest fakt, że cały proces trwa jedynie kilkanaście minut. Po tym czasie pacjent może wrócić do swoich codziennych czynności, ciesząc się pięknym wyglądem paznokcia. Jak widać, niewiele trzeba, aby pozbyć się uciążliwych ubytków. Należy jednak pamiętać, że po miesiącu konieczna jest wymiana akrylu na nowy.

laser

Do rekonstrukcji paznokcia wykorzystujemy akryl Arkada, który zawiera jony srebra. Opatentowana receptura wykazuje po spolimeryzowaniu właściwości bakteriobójcze, dzięki czemu zapobiega wszelkim infekcjom grzybiczym. Jego dodatkową zaletą jest fakt, że umożliwia estetyczne i bardzo dokładne wypełnienie ubytków. Półprzezroczysta, lekko różowa formuła sprawia, że uszkodzony paznokieć po zabiegu wygląda tak samo, jak pozostałe. Nie będzie on więc wyróżniać się na tle pozostałych.

 

Kiedy należy wykonać zabieg rekonstrukcji paznokcia?

Rekonstrukcję paznokcia należy wykonać wtedy, gdy dojdzie do jego uszkodzenia. Należy pamiętać, że taki stan może być spowodowany nie tylko urazami mechanicznymi. Ubytki pojawiają się bardzo często w wyniku chorób i urazów macierzy paznokcia, dlatego bardzo ważne jest, aby udać się do podologa, który oceni stan i wprowadzi odpowiednie leczenie lub od razu wykona rekonstrukcję. Nie należy bagatelizować uszkodzeń, ponieważ mogą one przerodzić się w poważniejszy stan lub powodować różne dolegliwości bólowe, jak np. wrastanie paznokcia.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password