Jak nadać kształt paznokciom

Dodano:

Estetycznie wyglądające paznokcie to znak szczególny każdego, kto uchodzi za osobę zadbaną. Dotychczas nie udawało Ci się sprawić, aby płytka była równa? Chcąc nadać jej pożądany kształt, wystarczy odrobina wprawy oraz zmiana stosowanych akcesoriów. Za moment przekonasz się, że to bardzo łatwe, a uzyskany efekt z pewnością Cię zachwyci.Jaki pilniczek wybrać?

Kobiece stopy 2

W sprzedaży dostępnych jest kilka rodzajów pilniczków. Do piłowania naturalnych paznokci dobrze jest wybrać takie, które są delikatne: a zatem nie rozdwajają płytki i nie szczerbią jej.

Skutecznym rozwiązaniem jest pilniczek papierowy o różnych stopniach gradacji, np 100/180. Dobrze zdecydować się na produkt o kilku grubościach, aby nadać płytce dokładnie taki kształt, jakiego oczekujesz.

 

Jak piłować paznokcie: kilka wskazówek

 

 

Wybór odpowiedniego pilniczka to połowa sukcesu. Przed przystąpieniem do modelowania płytki warto poznać kilka praktycznych wskazówek. Część z nich jest Ci pewnie znana, ale część na pewno Cię zaskoczy.

Jeśli chcesz się cieszyć pięknymi dłońmi, zrezygnuj z dotychczasowych przyzwyczajeń, takich jak piłowanie na mokro. Płytka jest wówczas osłabiona, co może znacznie utrudnić nadawanie pożądanego kształtu.

Kształtuj płytkę delikatnie, trzymając pilniczek prostopadle, starając się piłować tylko w jedną stronę. Zwróć uwagę, aby paznokcie były równej długości przy trzech środkowych palcach. Dzięki temu stworzysz estetyczny wygląd. Po opiłowaniu dokładnie umyj dłonie i sprawdź, czy płytka została odpowiednio wygładzona. Następnie użyj preparatów do pielęgnacji dłoni, takich jak peeling i krem nawilżający.

W przypadku pielęgnacji stóp warto udać się na specjalistyczny zabieg pedicure np. do Centrum Podologicznego Podoland.

 

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password