Na czym polega usuwanie modzeli?

Dodano:

Modzele są zgrubieniami powstającymi na warstwie rogowej naskórka. Zwykle nie sprawiają bólu, jednak są nieestetyczne, i mogą powodować dyskomfort. Modzele najczęściej pojawiają się na podeszwie stopy, a ich obecność może utrudniać chodzenie. Zrogowaciała skóra nie jest w stanie samoistnie się złuszczyć, dlatego konieczne jest usunięcie jej w gabinecie podologicznym

 

W jaki sposób usuwane są modzele?

Modzeli nie należy usuwać samodzielnie, ponieważ można w ten sposób uszkodzić skórę i doprowadzić do stanu zapalnego.

W gabinecie podologa modzele usuwa się poprzez ścięcie nadmiaru zrogowaciałej skóry skalpelem, a następnie wygładzenie naskórka frezarką. Narzędzia stosowane przez podologa są sterylne i profesjonalne, dzięki czemu zabieg jest bezpieczny. 

stopa podolog

Usuwanie modzeli nie jest bolesnym zabiegiem, w jego trakcie nienaruszana jest żywa tkanka skóry. Jeśli modzele są bardzo rozległe, może zajść konieczność przeprowadzenia więcej niż jednego zabiegu. Po usunięciu modzeli skóra lepiej chłonie składniki zawarte w preparatach pielęgnacyjnych. Prawidłowe usunięcie modzeli u podologa i regularne stosowanie przez pacjenta odpowiednio dobranych kosmetyków zmniejszają tak intensywne narastanie naskórka. 

 

Co robić, aby nie dopuścić do ponownego pojawienia się modzeli?

Aby modzele przestały się pojawiać, należy zminimalizować, lub usunąć czynnik, który przyczynił się do ich powstania. Jedną z przyczyn powstawania modzeli jest noszenie nieodpowiedniego obuwia. Obuwie ciasne, z wąskimi noskami oraz na bardzo wysokich obcasach jest niezdrowe dla stopy i poza modzelami może doprowadzać do innego rodzaju problemów np. wrastania paznokci. Obuwie powinno być odpowiednio dopasowane do stopy i wykonane z oddychających materiałów.
Innym czynnikiem powodującym modzele jest przeciążenie stopy lub nieprawidłowy chód. W takim przypadku pomocne mogą okazać się specjalistyczne wkładki ortopedyczne.
Poza tym ważne jest korzystanie z preparatów, które ograniczają rogowacenie się naskórka. Konieczne jest dbanie o higienę stóp, systematyczne złuszczanie naskórka peelingami oraz smarowanie stóp kremami nawilżającymi i regeneracyjnymi. 

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password