Podologia

Dodano:

Podologia to specjalizacja zajmująca się schorzeniami i wadami stóp, które w niektórych przypadkach mogą prowadzić do uciążliwych dolegliwości. Dlatego warto dowiedzieć się, jakie objawy powinny skłonić nas do odwiedzenia gabinetu podologicznego.

KIM JEST PODOLOG?

Podolog jest specjalistą pomagającym utrzymać stopy w dobrej kondycji, zarówno w kwestii estetycznej, jak i zdrowotnej. Warto zaznaczyć, że chociaż podolog pomaga pozbyć się problemów związanych ze schorzeniami czy wadami stóp, nie jest lekarzem. Aby zostać podologiem należy ukończyć studium oraz zdać egzamin przed komisją państwową. Specjalista z zakresu leczenia stóp powinien również posiadać wiedzę na temat chorób, na które cierpią osoby z grupy ryzyka. Wśród nich, można wyróżnić m.in. cukrzycę, hemofilię oraz reumatyzm, których konsekwencją mogą być powikłania w obrębie stóp.

PODOLOG - CZYM SIĘ ZAJMUJE?

Podolog specjalizuje się w profilaktyce, diagnozowaniu oraz leczeniu schorzeń występujących w obrębie stóp. Wsparcie podologa obejmuje m.in.:

INNE SCHORZENIA, W LECZENIU KTÓRYCH POMOŻE PODOLOG

Do podologa zgłaszają się również osoby, u których wraz z wiekiem pojawiają się krzywizny stóp, w tym m.in. haluksy, będące nie tylko problemem estetycznym, ale także schorzeniem powodującym m.in. trudności w chodzeniu.

Podolog musi także posiadać wiedzę z zakresu chorób, takich jak m.in. cukrzyca czy RZS, ponieważ osobami odwiedzającymi jego gabinet niejednokrotnie są osoby, u których problemy ze stopami są powikłaniem powstałym wskutek choroby. Wśród nich, można wyróżnić m.in. stopę cukrzycową, charakteryzującą się owrzodzeniami występującymi w obrębie kończyn dolnych, które wymagają regularnego opatrywania, a także stopę reumatoidalną, której rozwojowi zapobiegać mogą specjalnie dobrane wkładki oraz masaże ograniczające sztywność kończyn.

nadpotliwe-stopy.jpg

PO CO CHODZIĆ DO PODOLOGA?

W myśl powiedzenia „lepiej zapobiegać niż leczyć”, gabinet podologiczny warto odwiedzać nie tylko w celach leczniczych, ale również profilaktycznych.

Podolog zajmuje się pielęgnacją oraz zabiegami kosmetycznymi, które pozwolą zachować stopy w dobrej kondycji. Pomoże dobrać odpowiednie wkładki oraz obuwie, które zabezpieczy kończyny przed powstawaniem krzywizn. W przypadku, gdy stopach pojawią się odciski, modzele bądź zrogowacenia, usunie je, zapobiegając powstawaniu nieprzyjemnych dolegliwości podczas chodzenia. Dodatkowo, systematyczne wizyty w gabinecie podologicznym, pozwolą wychwycić pierwsze zmiany, mogące świadczyć o poważnych problemach zdrowotnych.

Zabiegi w Podolandzie wykonują specjaliści z dziedziny podologii oraz lekarze chirurdzy. Poznaj nas bliżej kilkając w zakładkę o nas.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password