W jaki sposób można leczyć wrastające paznokcie?

Dodano:

Wrastające paznokcie u stóp to poważny problem, z którym wiele osób próbuje poradzić sobie na własną rękę. Schorzenie polega na ucisku wałów paznokciowych przez boczne krawędzie płytki paznokcia, co przyczynia się do przerwania tkanki skóry, stanu zapalnego i uczucia bólu. Z biegiem czasu objawy nasilają się i powodują dyskomfort, który znacząco utrudnia codzienne funkcjonowanie. Dlatego tak ważne jest, by po odkryciu pierwszych nieprawidłowości w obrębie paznokci natychmiast zgłosić się do podologa.

wrastające paznokcie

Korekta paznokcia przy użyciu klamry podologicznej

Problem wrastających paznokci rozwiązywany jest obecnie przede wszystkim za pomocą klamry ortonyksyjnej, zwanej też klamrą podologiczną. W trakcie zabiegu podolog zakłada na płytkę paznokcia specjalne narzędzie, którego zadaniem jest delikatne unoszenie paznokcia do góry. W ten sposób paznokieć nie tylko nie podrażnia tkanki wałów bocznych, ale również „uczy się” właściwego kierunku wzrostu. W zależności od stopnia zaawansowania schorzenia, klamry na wrastające paznokcie powinny być noszone od kilku tygodni do kilkunastu miesięcy. W tym czasie konieczne są regularne kontrole u podologa, który w razie potrzeby koryguje położenie klamry i siłę jej ciągu.

Na czym polega zabieg zakładania klamry ortonyksyjnej?

Elastyczna klamra podologiczna mocowana jest na płytce paznokcia za pomocą specjalnych kompozytów, które zostają utwardzone dzięki polimeryzacyjnej lampie LED. Nie istnieje możliwość przypadkowego przesunięcia klamry, a jej noszenie nie wywołuje uczucia dyskomfortu. Klamra działa na paznokieć poprzez mechanizm dźwigni, wykorzystując naturalną sprężystość paznokcia. Dzięki niezwykłej precyzji, jaką wykazuje narzędzie, podolog może dokładnie dopasować klamrę ortonyksyjną do potrzeb konkretnego pacjenta.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password